MENU
klinika

I vijnë në ndihmë vajza dhe

Frikë për Vittorio Sgarbin, zhduket mes dallgëve në Palasë

06.06.2020 - 13:39

“Momente frike për Vittorio Sgarbin pasditen e djeshme në një plazh në bregdetin e Palasës, në jug të Shqipërisë, ku ishte mysafir”.

Kështu shkruan faqja e web-it të kritikut italian të artit dhe politikanit teksa publikon pamjet e aventurës së frikshme që ka zgjatur disa minuta.

Gjatë një zhytje në det, kritiku i njohur i artit, i zënë befas nga forca e valëve, papritmas u zhduk në valë, dhe pastaj u shfaq përsëri, duke u përkulur në mënyrë të dukshme; për ta shpëtuar ka vrapuar vajza e tij Alba dhe një roje shpëtimi nga vendpushimi, i cili me vështirësi e ndihmoi të arrinte në breg.

Veç protagonistit momente frike dhe për të afërmit dhe miqtë që e shoqëronin, ndërsa në incident Sgarbi humbi syzet e tij që nuk i heq kurrë. Me Sgarbin, përveç bashkëpunëtorëve të tij, ishte edhe kryetari i bashkisë së Vlorës, mjeku Dritan Leli.

Aktualisht Sgarbi është në gjendje të mirë shëndetësore dhe vijon turin e tij turistik në Shqipëri duke promovuar bukuritë e vendit tonë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN