MENU
klinika

Ndërron jetë 70-vjeçari

Shkon në 37 numri i të vdekurve me koronavirus në Kosovë

22.06.2020 - 12:59

Ka shkuar në 37 numri i të vdekurve me koronavirus në Kosovë. Lajmi bëhet i ditur nga Klinika Infektive, e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës. Mësohet se viktimë është një 70-vjeçar, nga Komuna e Vushtrisë dhe ka pasur edhe sëmundje tjera shoqëruese. Ndërkohë gjatë ditës së hënë në këtë Klinikë janë duke u trajtuar 97 pacientë, prej tyre 93 të infektuar me koronavirus.

Sipas zyrtarëve të Klinikës, pesë pacientë janë në gjendje kritike, derisa 41 pacientë janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive.

Nga 13 marsi dhe deri më tani, janë regjistruar 2,169 raste me Covid-19. Prej tyre, 1,047, persona janë shëruar, ndersa 37 pacientë kanë vdekur.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Palmer mesazh të qartë Kosovës e Serbisë

“Bashkëpunoni në luftë kundër koronavirusit”