MENU
klinika

“Jeta e tij s’ishte e lehtë"

Gazetari jep lajmin e hidhur për babain: Viktimë e COVID-it

11.07.2020 - 13:19

Babai i gazetarit të njohur kosovar, Berat Buzhala ka humbur betejën me koronavirus, teksa ishte i shtruar prej disa ditësh në spital. Ka qenë vet gazetari që ka dhënë lajmin e hidhur për vdekjen e babait të tij në moshën 72-vjecare.

Përmes një postimi në ‘Facebook’, ai njoftoi se Bashor Buzhala kishte ndërruar jetë mesditën e sotme. Kujtojmë se dhe vet Buzhala është prekur nga COVID-19, ndërsa thekson se ai dhe familja janë shumë mirë.

MESAZHI I BUZHALËS
“Miq dhe mikesha,

Sot ne ora 13.00 vdiq baba i jone, Bashor Gege Buzhala, ne moshen 72 vjecare. Pas nje lufte te gjate me COVID-in ai nuk arriti te fitoje. Ne syte e mi, te vellaut dhe dy motrave, kjo eshte humbja e tij e pare. Ne ishim jashtezakonisht krenare qe e kemi pase nje babe sikur ai. Tash e kemi nanen.

foto galeri

Baba, pervec prej ne kater femijeve, trashegohet edhe nga dhjete nipa dhe mbesa.
Varrimi eshte neser ne Çabiq. Per shkak te situates se pandemise ai do te zhvillohet vetem ne pranine e familjareve te aferm.
Ju te gjitheve ju falenderoj per interesimin qe e keni tregu gjate gjithe kesaj kohe. Ne te tjeret jemi te gjithe shendosh dhe mire.
T’ati ka lind me 19 mars te vitit 1948 prej prindereve Gege dhe Mane. Ai ishte vet i katerti vella dhe nje moter. Jeta e tij nuk ka qene aspak i lehte. Post mortem i jam mirenjohes per krejt angazhimin qe e ka bere per ne si familje.

Ju dua dhe ju falenderoj paraprakisht per ngushllimet e shprehura”, shkruan gazetari Berat Buzhala.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Por jo në televizione shqiptare

Rikthehet Adi Krasta, me emision të ri

"Ia kemi bërë të qartë Kurtit..."

Grenell: SHBA nuk do t’i çojë dëm ndihmat e saj


Çfarë shkruan "The Economist" për Albin Kurtin

Pse ky vend është kaq i përçarë?

Vjen reagimi i menjëhershëm i KQZ-së

​Zgjedhjet e reja në veriun e Kosovës?

Osmani pas takimit me të dërguarit e SHBA dhe BE-së:

“Ndëshkimi i grupeve kriminale, rruga e vetme për stabilitet!”

Policia heq një pjesë të telave me gjemba

Situata drejt normalizimit në Zveçan