MENU
klinika

Organozoi një mbrëmje mature

Gjobitet me 1 milionë lekë pronari i lokalit në Berat

09.07.2020 - 11:06

Një pronar lokali në Berat është gjobitur me 1 milionë lekë të reja nga policia pasi organizoi një mbrëmje mature, në kundërshtim me urdhrin e autoriteteve që nuk e lejojnë diçka të tillë.

Si rrjedhojë policia ka ndaluar zhvillimin e një aktiviteti të tillë që bën grumbuj masiv të personave dhe që për më tepër ishte në ambient të mbyllur dhe pa asnjë masë kundër COVID-19.

Ndërkohë policia e Beratit njofton së në bazë të emrave që disponon po monitoron të gjithë personat e prekur me koronavirus, nëse po e zbatojnë karantinën apo jo.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


2 punonjës të DSHP, një infermiere dhe…

Katër raste të reja me Covid-19 në qytetin e Beratit