MENU
klinika

Ja sa ishte magnituda!

Ndihet sërish lëkundje tërmeti në vend!

15.07.2020 - 07:55

Mëngjesin e sotëm janë regjistruar lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës.

Lëkundja u regjistrua rreth orës 08:30 me magnitudë 3,5 të shkallës Rihter, sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve.

Epiqendra e lëkundjes së tërmetit ka qënë 17 kilomentra larg qytetit, por banorët raportojnë se lëkundjet kanë qënë të fuqishme dhe janë ndjerë shumë edhe në qytet.