MENU
klinika

Shfrytëzonte shtratin e lumit Vjosë

Procedohet administratori i shoqërisë së ndërtimit

09.07.2020 - 12:27

Aministratori i një shoqërie ndërtimi është proceduar nga policia pasi me shfrytëzonte në mënyrë të paligjshme shtratin e lumit Vjosë.

Me anë të mjeteve të shoqërisë së tij, ky shtetas nxirrte sasi të mëdha inertesh në shtratin e këtij lumi.

”Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Fier proceduan penalisht shtetasin K. K., 48 vjeç, banues në Mallakastër”, thuhet në njoftimin e policisë.

Gjithashtu, IKMT e ka ndëshkuar këtë subjekt me masë administrative 1.000.000 lekë, për veprime në kundërshtim me legjislacionin në fuqi.

Administratori do të procedohet për veprat penale “Shpërdorimi i tokës” dhe “Fshehja e të ardhurave.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Në lumë derdhen ujërat e zeza

DSHP: Qëndroni larg nga ujërat e Drinos!