MENU
klinika

Operacioni antidrogë Shqipëri- Itali

SPAK kërkon burg për 7 nga të arrestuarit

02.07.2020 - 14:42

SPAK kërkon arrest me burg për 7 personat nga Vlora të cilët u prangosën gjatë operacionit ndërkombëtar anti-drogë, Shqipëri- Itali.

Prokurori i SPAK, Vladimir Mara, kërkon arrest me burg për Julian Bejdollarin, Kalarin, Ilirjan Zaimir, Mariglen Duçellarin, Kleo Bregun, Rexhino Muçajn, Alban Koshin.

Dy të penduarit nga ky grup zbërhtyen edhe mënyrën e funksionimit të tij, teksa urdhërat jepeshin nga ‘shefi’ i Vlorës.

Nuk dihet se kush ishte ekzaktësisht kryesori mes Robert Myftarit dhe Elton Hamzës që jepte urdhërat, por dihet që ata udhëheqnin grupin dhe tashmë janë në kërkim nga Policia.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Kushte jo të favorshme detare

‘Adriatiku i tërbuar’, shtyhen lundrimet