MENU
klinika

Dërgohen me urgjencë në spital

Hynë në pus, asfiksohen dy familjarët në Vlorë

30.08.2020 - 17:53

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë pasdite në Vlorë. Dy familjarë janë asfiksuar, teksa kanë hyrë në pus për të rregulluar pompën.

Mësohet se një 55-vjeçar dhe një 23-vjeçar i ka zënë gazi brenda në pus. Fatmirësisht, dy personat janë nxjerrë me urgjencë nga familjarët e tyre dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Menjëherë pas ngjarjes ata janë dërguar në Spitalin e Vlorës për të marrë shërbim mjekësor.