MENU
klinika

Zjarr në zonën e Kallmit

Durrës/ Flakët djegin rreth 100 ha pisha e shkurre

15.09.2020 - 10:06

Një zjarr i madh ka rënë gjatë natës në zonën e Kallmit. Mësohet për shuarjen e zjarrit janë angazhuar 3 automjete të drejtorisë MZSH, 2 automjete të Portit dhe 1 automjet i Shijakut, me mbi 20 forca zjarrfikëse dhe 4 vullnetarë.

Nga zjarri mësohet se se janë djegur rreth 100 ha pisha dhe shkurre. Situata e rëndë vazhdon prej orës 01:30 të natës e deri mëngjesin e sotëm, duke vijuar puna për fikjen e zjarrit.

Ndërkohë, nga bashkia po bashkohen edhe 20 punëtorë komunalë për ndihmë, për shkak të vështirësisë që paraqet terreni.

Rënie temperaturash dhe reshje të dendura

Zonat ku rrezikohen përmbytje

Ja sa ishte magnituda dhe epiqendra

Durrësi zgjohet me lëkundje tërmeti

Apeli vendos për fatin e tre gjyqtarëve të Durrësit

Udhëtuan me paratë e biznesmenit për “El Clasico-n”

Burg për 3 të akuzuar, 2 të tjerë…

Vrasja e babait dhe plagosja e djalit në Durrës

Arrestohen 20 persona, ja për çfarë akuzohen!

Aksioni i FNSH dhe RENEA-s në gjithë Shqipërinë