MENU
klinika

Fier

Infektohet me COVID-19 mësuesja dhe sanitarja e shkollës 9-vjeçare

07.09.2020 - 11:04

Një mësuese dhe sanitarja e shkollës 9-vjeçare ‘Naim Frashëri’ në Fier kanë rezultuar pozitive me COVID-19. 

Dy të infektuarat janë në vetëkarantinuara në banesën e tyre.

Infektimi i tyre ka ndodhur në prag të fillimit të vitit të ri shkollor, por duke qenë se shkolla ende nuk ka nisur nuk ka rrezik të transmetimit në masë të virusit.

Për këtë arsye drejtoria e arsimit Fier nuk do të marr vendim për mbylljen e shkollës.