MENU
klinika

Nga Bypass-i i Fierit tek Korçë- Ersekë

Këto janë 12 rrugët e rindërtuara në Jug

07.09.2020 - 07:22

Kryeministri Edi Rama ka nisur javën me një video ku tregohen 12 rrugë të cilat janë ndërtuar ose rindërtuara, dhe që ndodhen të gjitha në Jug të Shqipërisë.

Bypass-i i Fierit është investimi më i madh deri tani, teksa pasohet edhe nga Unaza Lindore e Fierit, për të vijuar me ndërtimin e rrugës së Llogarasë.

Po ashtu të tjera janë edhe Qafë Plloça, Unaza Pogradec, Përmet- Skrapar, Lin- Pogradec, Banjë- Gramsh, Sarandë, Unaza çorovodë, Moglicë dhe Korçë- Ersekë.