MENU
klinika

TIA jep njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

“Nesër do të kryhen 22 fluturime, çfarë duhet të keni parasysh”

11.09.2020 - 16:30

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” njofton qytetarët se gjatë ditës së nesërme do të lejohen 22 fluturime.

TIA iu bën thirrje të gjithë pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjenës.

Mes të tjerash, TIA iu kujton qytetarëve se “Maskat janë të detyrueshme”.⠀

  • Njoftimi i plotë:

?22 Fluturimet e konfirmuara për datën 12.09.2020 ⠀⠀
⠀⠀
Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e Shtune janë:⠀⠀

✈️Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim
✈️Conrad Airlines – Antalia – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)
✈️Wizz Air – Tiranë – Torino dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Dortmund dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Milano dhe kthim
✈️Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim
✈️Blue Panorama – Tiranë – Ancona dhe kthim
✈️Air Albania – Tiranë – Bergamo dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Catania dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Piza dhe kthim
✈️SkyUp – Kiev – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)
✈️Wizz Air – Tiranë – Memminen dhe kthim
✈️Blue Panorama – Tiranë – Bergamo dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Eindhoven dhe kthim
✈️Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Mulhouse dhe kthim
✈️Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim
✈️Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Frankfurt dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Luton dhe kthim
✈️Air Albania – Tiranë – Verona dhe kthim
✈️British Airways – Tiranë – Heathrow dhe kthim

Ju lutemi pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjenës. Maskat janë të detyrueshme.⠀⠀⠀⠀
⠀⠀
Lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian dhe nënshtetasit EU. ⠀⠀⠀
⠀⠀
Ju faleminderit për bashkëpunimin.
⠀⠀
Tirana International Airport

?22 Fluturimet e konfirmuara për datën 12.09.2020 ⠀⠀⠀⠀Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara…

Gepostet von Tirana International Airport am Freitag, 11. September 2020