MENU
klinika

“Ishte i ri, humbi jetën nga koronavirusi”

Rama tregon rastin e mikut të tij: Virusi bën gjëmën

08.09.2020 - 11:16

Kryeministri Edi Rama foli gjatë një takimi me nxënës e mësues në Durrës për sfidat e vështira të pandemisë së koronavirusit në këtë vit të ri shkollor.

Mes të tjerash, duke iu bërë thirrje të rinjve të tregojnë kujdes, pasi edhe ata rrezikojnë nga virusi, kryeministri Rama ka treguar rastin e vëllait të shokut të tij, që sipas tij, kishte humbur jetën nga Covid-19.

“Jo më larg se dje unë dëgjova për një person që e kam njohur personalisht, vëllai i një shokut tim që humbi jetën e nuk ishte në një moshë shumë të madhe, ishte i ri. Askush nuk e përcakton dot deri në fund se si dhe pse virusi bën gjëmën tek dikush dhe shfaqet në mënyrë komplet të padukshme te dikush tjetër.

Problemi është që shumë nga ne mund ta marrin e se marrin vesh që e kanë, s’ndiejmë asgjë, vazhdojmë jetën normalisht, e prandaj duhet të sillemi sikur e kemi virusin se ia kalojmë familjarëve, miqve e shokëve“, tha kryeministri Edi Rama.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"S'jam nga ato që kanë shtëpi në Holandë e që kapin 4 vila për 6 muaj!"

‘U kurua në Turqi?’ Veliaj flet pas shërimit dhe jo vetëm për Covidin

Rama mbledh online Konferencën Vjetore të Sigurisë së OSBE

“Koha për armëpushim global, kjo është thirrja ime urgjente”