MENU
klinika

“Në dy javët në vijim do të qëndroj në vetëizolim”

Albin Kurti infektohet me COVID-19

28.10.2020 - 10:24

Ish-kryeministri i Kosovës dhe kreu i LVV-së, Albin Kurti është infektuar me COVID-19. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Kurti përmes një shkrimi në Facebook, ku shkruan se ka pasur simptoma dy ditë më parë dhe dje ka rezultuar pozitiv pas testimit. Ai deklaron se do të qëndrojë në izolim për dy javë.

“Parmbrëmë kisha disa simptoma: kokëdhembje të lehtë, pak koll dhe dhembje e skuqje të syve. Dje jam testuar për COVID-19 dhe kam rezultuar pozitiv. Në dy javët në vijim do të qëndroj në vetizolim”, ka shkruar ai.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Deklarata e frikshme e anëtarit të Nismës

“Albin Kurti ka 2 rrugë: ose ta lshoj Kosovën ose të vritet”