MENU
klinika

Lufta me Covid-19

Kina merr vendimin drastik, mbyll kufijtë për dy shtete evropiane!

05.11.2020 - 21:16

Kina ka vendosur të bllokojë udhëtarët e huaj që mbërrijnë nga Britania e Madhe dhe Belgjika për shkak të pandemisë.

Bllokimi i udhëtarëve nga Britania e Madhe ka ardhur në një kohë kur kjo e fundit ka njoftuar një izolim të dytë, i cili do të zgjasë një muaj. I njëjti njoftim ka figuruar edhe në faqen e ambasadës së Kinës në Belgjikë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Komisionari për Zgjerimin i Bashkimit Evropian, Varhelyi

“BE-ja nuk po bën garë me ndihmat për Ballkanin”

BBC/ Gjendja e bizneseve në Kinë

“Fabrika e botës” e mbyllur me kyç