MENU
klinika

Përgjigjet mjeku

A i dëmtojnë produktet e grimit sytë?

16.01.2021 - 10:39

“Pyet mjekun” është rubrika më e re, një platformë që bën të mundur kontaktin ndërmjet mjekut dhe pacientit.

Nëse keni ndonjë pyetje, për gjithçka që ju shqetëson në shëndetin tuaj, këtu do të merrni përgjigje nga mjekë me eksperiencë, pa rezervime takimesh dhe duke shmangur radhët e gjata.

Pacientja: A i dëmtojnë produktet e grimit sytë?

Mjeku: Mikrobet mund të mblidhen në paletat dhe furçat tuaja të make- up dhe të shkaktojnë infeksione dhe acarime të syve. Sigurohuni që të lani rregullisht të gjitha furçat dhe sfungjerët dhe t’i përmbaheni ‘periudhës pas hapjes’ (POA) në produktet tuaja kozmetike.

Nëse keni edhe ju pyetje, dhe doni të merrni një përgjigje të shpejtë nga mjekët e “spitalit tonë online”, klikoni këtu. Identiteti juaj do të mbetet anonim.