MENU
klinika

Çfarë propozojnë palët?

PS dhe PD nuk gjejnë konsensus për votimin elektronik

13.01.2021 - 20:47

Partia Demokratike dhe Partia Socialiste nuk kanë gjetur konsensus për votimin elektronik.

Burime për News 24 nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve thanë PS-ja nuk pranon që testimi të bëhet në Tiranë, Fier dhe Korçës.

Për shkak të kostos së lartë, PS pretendon që testimi të bëhet vetëm në një Zonë të Administrimit Zgjedhor (ZAZ). Ky testim sipas PS-së, mund të bëhet nga KQZ-ja Ndërkohë, Partia Demokratike i qëndron variantit që testimi të bëhet në Korçë dhe në Fier.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Teknologjia në zgjedhjet e 25 prillit

KQZ publikon kompaninë: Ja sa është fondi limit


Nga Skënder Minxhozi

Berishizmi në katedër

"Logjika kush vjen i pari, i shërbehet në fillim funksionon vetëm te kasapi, jo në…"

Mbretëria e Bashkuar dhe BE përplasen për vaksinën ‘AstraZeneca’

"Pipero u infektua se organizmi s’ka antitrupa pas..."

Mutacioni i Covid, Bino: Tek ne nuk ka deri tani!

Analizohen 3 mijë mostra të Covid-19

Rritja e infektimeve tek moshat e reja në Shqipëri