MENU
klinika

Dita e 21, e punimeve

Avancojnë punimet për Spitalin Rajonal të Fierit

03.02.2021 - 10:59

Dita e 21, e punimeve per spitalin e Fierit

Kryeministri Rama ka publikuar mëngjesin e sotëm një video të punimeve që po kryehen në Mbrostar, për ndërtimin e Spitalit të ri Rajonal të Fierit.

“Mirëmëngjes, dhe me 21 ditët e punës në kantierin e Spitalit Rajonal Memorial të Fierit, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan kryeministri Rama dhe ndan videon e mëposhtme.

Kujtojmë se, spitali i ri do të ndërtohet nga qeveria turke dhe presidenti Erdogan është zotuar se ai do të jetë gati për 3 muaj. Spitali i ri do t’i shërbejë gjithë jugut dhe do jetë projekti më madhor në zonë, në fushën e shëndetësisë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Banorët e truallit dhe ‘Ligjet’ japin ‘OK’

Gati të nisë ndërtimi i Spitalit të Fierit me sipërfaqe 50 mijë m2