MENU
klinika

I arrestuari i parë nga Specialja

Caktohet seanca e radhës në rastin e Salih Mustafës

01.03.2021 - 09:00

Me datë 5 mars është caktuar seanca e radhës në Speciale për rastin e Salih Mustafës, raporton Gazeta Express. Kështu është bërë e ditur në kalendarin e publikuar nga Specialja.

Aty bëhet e ditur se në këtë ditë me fillim nga ora 11:00 do të mbahet konferenca e radhës për ecurinë e çështjes.

Mustafa është i arrestuari i parë nga Specialja.

Më 28 shtator 2020, ai nuk kishte pranuar të deklarohet për akuzat që lidhen me kinse krime lufte në Kosovë.

Më 28 tetor 2020, ish-eprori i UÇK-së është deklaruar i pafajshëm për katër akuzat e ngritura ndaj tij nga Specialja. Kurse më 23 nëntor 2020, gjykata kishte vendosur që Mustafës t’i vazhdohet paraburgimi./GazetaExpress/

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Vendimi i Gjykatës Speciale në Hagë

Salih Mustafa do të qëndrojë në paraburgim!


“Është koha për të çuar para integrimin”

Lajçak, takime të ndara me kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë

DW: Një sfidë e re për Beogradin!

“Serbia po i mbyll vetes derën e BE”

Të burgosurit duan të rrahin vrasësin e Liridonës

Kreu i burgjeve: Plava tentoi të vetëplagoset në qeli…!