MENU
klinika

shoqërohen 12 persona! Kontrolle në disa banesa!

Ekzekutimi i Tauland Gjikajt në Vlorë

04.03.2021 - 12:19

Janë shoqëruar në polici 12 persona lidhur me ekzekutimin e 31-vjeçarit Tauland Beqiraj në mes të ditës në Vlorë, në një rrugë të populluar. Burime për Report Tv bëjnë me dije se gjithashtu janë kyer kontrolle të shumta nga ana e policisë në disa banesa.

Janë shoqëruar në polici 12 persona lidhur me ekzekutimin e 31-vjeçarit Tauland Beqiraj në mes të ditës në Vlorë, në një rrugë të populluar.

Burimet bëjnë me dije se gjithashtu janë kyer kontrolle të shumta nga ana e policisë në disa banesa.

Në këtë ekzekutim kanë marrë pjesë 3 persona, dy prej të cilëve kanë dalë nga makina dhe qëllojnë Tauland Beqirajn, ndërsa një i tretë i ka pritur në makinën tip “Ford” me targa AA 403 PX për t’i larguar nga vendi i ngjarjes.

Viktima Tauland Beqiraj ishte duke ecur në këmbë në rrugën “Transballkanike” pranë Gjykatës së Apelit në momentin që është ndalur nga dy persona të cilët ishin të pamaskuar dhe të veshur me të zeza. Ata duket se flasin për pak sekonda dhe me pas njëri prej dy autorëve e ka qëlluar me breshëri kallashnikovi duke e lënë të shtrirë në tokë 31-vjeçarin.

Pak minuta pas vrasjes policia arrestoi një nga autorët e dyshuar Hans Andi Jonuzi, 44 vjeç, banues në Vlorë, ndërsa ka shpallur në kërkim bashkëpunëtorët e tij. Arrestimi i tij u bë te Pylli i Sodës, ku poliica sekuestroi makinën “Ford” me targa AA 403 PX, me të cilin u larguan 3 personat, si dhe një armë zjarri kallashnikov më të cilën u vra 31-vjeçarin Beqiraj. Kallashnikovi u gjet në sendiljen e pasme të mjetit tip ‘Ford’ që përdorte 44-vjeçari Jonuzi.

Tauland Beqiraj është një person me precedentë të mëparshëm penal për armëmbajtje pa leje dhe vrasje e mbetur në tentativë, ndërsa burime për Report Tv bëjnë të ditur se dy janë pistat që po hetohet, ajo e larjes së hesapeve për prishje pazaresh të drogës mes grupeve në Norvegji dhe pista e dytë ishte përplasje me armë e ndodhur po në Vlorë në 2018.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Autorët kanë qenë shokë me Tauland Gjikajn

Zbulohet arsyeja e vrasjes së 31-vjeçarit në Vlorë


Pse u gjet gjysmë e zhveshur në kanal?

Mbyti dhe hodhi në kanal fqinjën, burg 58-vjeçarit

Peleshi: Mesazh për aktorë me qëllime rivale

Nisin punimet/ Baza ajrore e Kuçovës i kalon NATO-s

"Atë që na ka bërë ai s’na e ka bërë as Rama!"

Militantët e Berishës me pankarta në Fier