MENU
klinika

Takimet me qytetarët

Vizita në Vlorë e Fier, ambasadoja Kim e mahnitur

16.04.2021 - 10:38

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim ka publikuar në rrjetet sociale foto që tregojnë disa nga momentet kur ajo ka takuar qytetarë në Vlorë, Risili dhe Fier.

Yuri Kim i quan frymëzuese këto takime dhe tregon atë që i ka lënë më shumë mbresa e i ka bërë përshtypje në këto takime.

“Vizitë frymëzuese në Vlorë, Risili & Fieri. Drejtuesit e shoqërisë civile më thanë se si ata kishin kapërcyer sfidat e Covid-it për të vijuar punën e tyre. Pashë se si SHBA po ndihmojnë për të rinovuar një klinikë në Risili, në mënyrë që banorët e fshatit të kenë kujdes shëndetësor.

Më lanë shumë përshtypje të rinjtë të cilët diskutuan se si planifikojnë të ushtrojnë të drejtën për të votuar për herë të parë në jetën e tyre, cilat janë shqetësimet e tyre dhe çfarë shpresojnë për të ardhmen e vendit të tyre.

Sa më shumë vende të vizitoj, sa më shumë njerëz që takoj, aq më shumë e ❤️🇦🇱”!”, shkruhet në postimin e ambasadores.

yuri kim ne vloreyuri kim ne vlore2yuri kim ne vlore4yuri kim ne vlore5yuri kim ne vlore6

Gati për kalimin e banorëve

Pas 10 ditëve, ndërtohet ura e Darzezës

Ndalohet dhe i bëhet kontroll: Kishte drogë me vete

28 vjeçari me “Benz” nuk i bindet urdhrit të Shqiponjave

Bie në pranga 47-vjeçari në Kakavijë

U shpall në kërkim pas operacionit anti-drogë në Nikël

Një prej inxhinierëve kryesorë të Vlorës para ‘90

Ndahet nga jeta në moshën 70 vjeçare biznesmeni i ndërtimit

Dhjetëra forca policie “zbarkojnë” në rrethinat e Krujës

Parcelat me hashash çojnë “shtetin” në Nikël