MENU
klinika

"Mos ja luj nanen, kryeministër, me patetizëm! Kqyr vaksinoj këta që po jesin"

Albin Kurti homazh për Ismet Bogujevcin, reagon Sali Mehmeti

15.05.2021 - 09:58

Lidhur me homazhin e Albin Kurtit për Ismet Bogujevcin ka reaguar i irrituar Sali Mehmeti i cili shprehet se nëse do kishte mundësi Bogujevci do lunate kapakun e arkivolit dhe do i thoshte Albinit t’i linte patetizmat dhe të merrej me vaksinimin e atyre që janë ende në jetë dhe kanë nevojë.

Albini për gojësheqerin Ismet Bogujevci:

“Para se të mësonim për martesën nga prindërit tanë, ne e mësuam atë nga kënga ‘Martesa jonë’ e Ismet Bogujevcit…” I ndjeri as nuk mund të bánte lëvizje mosmiratimi e as me e hjek kapakun e arkivolit që me i thanë: “Mos ja luj nanen, kryeministër, me patetizëm! Kqyr vaksinoj këta që po jesin, se unë e hangra çairin tem”.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN"Duhet të pranoni krimet e kryera në Kosovë"

Vuçiç debat me deputetin shqiptar Kamberi

Pjesë e listës edhe Kosova

SHBA nis ndarjen e vaksinave anti-Covid

Zbulohen tema kryesore e diskutimit

Kurti takohet nesër me Macron në Paris

“Është çështje e momentit kur shqiptarët do të sulmojnë serbët..."

Takimi me Kurtin, Vuçiç jep detaje para deputetëve