MENU
klinika

Deklarata e gazetares kosovare

“Berisha iu ka dhënë pasaporta pjesëtarëve të Al Kaeda-s”

20.05.2021 - 10:25
Shpallja e ish-presidentit dhe ish-kryeministrit Sali Berisha si “non grata” nga SHBA ka sjell reagime të shumta jo vetëm në vendin tonë.Gazetarja kosovare investigative, Arbana Xharra ka lënë komentin e saj në një postim të gjatë të ish-deputetit dhe gazetarit Berat Buzhala, i cili mori në mbrojtje Sali Berisha, pasi u bë pjesë e “listës së zezë” të SHBA.

“Sali Berisha u ka dhënë pasaporta shqiptare pjesëtarëve te Al Qaeda’s”, ky ishte komenti i gazetares Arbana Xharra i cili shkaktoi shumë reagime edhe nga Buzhala, i cili sërish ka mbrojtur Berishën.