MENU
klinika

Mbyll vizitën në Bruksel

Kurti falenderon policinë belge për sigurinë e ofruar

01.05.2021 - 12:05

Kryeministri I Kosovës Albin Kurti ka përfunduar vizitën e tij dy ditore në Bruksel. Gjatë kësaj vizitë kreu i qeverisë së Kosovës ka diskutuar me zyrtarët e lartë të BE temën për rinisjen e dialogut Kosovë-Serbi dhe çështjen e furnizimit me vaksina.

Ndërkohë pas mbylljes së vizitës, përmes një postimi në rrjetin social Instagram Kurti ka falenderuar policinë e Belgjikës e cila ka ofruar sigurinë për delegacionin kosovar gjatë vizitës në Bruksel.

 “Ambasada jonë në Bruksel është kujdesur për përgatitjet dhe mbarëvajtjen, ndërkaq forcat e policisë së Belgjikës janë kujdesuar për sigurinë e delegacionit tonë gjatë vizitës sonë dyditore atje. I falenderojmë e u jemi mirënjohës”, shkruan Kurti.e.su./abcnews.al

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN