MENU
klinika

Arrestimi i kryebashkiakut të Lushnjes

Yuri Kim: Koha të mendoni a ia vlen të shkoni në burg

06.07.2021 - 11:33

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar pas arrestimit të kryebashkiakut të Lushnjes Fatos Tushe dhe 10 zyrtarëve të tjerë, të dyshuar për veprën penale të korrupsionit.

Në një postim në Twitter, diplomatja amerikane thotë se tani ka ardhur koha që personat që janë përfshirë në akte korruptive, nuk duhet të mendojnë se ‘i mbron’ pushteti apo fuqia që kanë, pasi do të përballen me pasojat e veprimeve që kanë bërë.

POSTIMI I PLOTE

“Nëse jeni të përfshirë në korrupsion – pavarësisht sa të fuqishëm mendoni se jeni – tani është koha për të peshuar ndikimin që veprimet tuaja do të kenë në familjen dhe vendin tuaj. Tani është koha për të gjykuar nëse ia vlen të shkosh në burg. Tani është koha për t’u ndalur. Askush nuk është mbi ligjin”.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"Nuk do të ketë asnjë mbrojtje nga Partia Socialiste..."

Arrestimi i kryebashkiakut të Lushnjës, reagon kryeministri Rama

Operacion antikorrupsion nga SPAK

Arrestohet kryebashkiaku i Lushnjes


Mbledhja e konferencës së parë ndërqeveritare

Rama: Nuk varet nga ne, por nga një shtet që gdhihet me inate!

‘Brenda vitit të mbahet konferenca e parë ndërqeveritare’

Von der Leyen: Do investojmë 600 mln euro në Shqipëri

"Na dha ndihmë të madhe gjatë tërmetit. BE e lodhshme, por duhet..."

Rama: Von der Lyen avokate e palëkundur e integrimit të rajonit