MENU
klinika

Digjen qindra hektarë me shkurre e pemë!

Karaburuni ende nën ‘pushtetin’ e flakëve

30.07.2021 - 10:16

Prej 4 ditësh tashmë, gadishulli i Karaburunit ndodhet nën ‘pushtetin’ e flakëve që vijojnë të djegin gjithçka gjejnë përpara.

Ndonëse nuk është bërë ende një përllogaritje e saktë e dëmit, rezulton se deri më tani janë djegur qindra hektarë me shkurre e pemë.

Punonjësit e zonave të mbrojtura prej ditësh luftojnë me flakët, ndërsa dje në ndihmë të tyre shkuan edhe 40 ushtarë nga reparti i Poshnjes në Berat dhe Pashalimani, por janë larguar sot.

Situata vijon të jetë mjaft kritike, ndërsa puna e punonjësve të zonave të mbrojtura vështirësohet edhe nga terreni i keq. Për shuarjen e flakëve kërkohet ndërhyrje nga ajri, ndihmë që akom anuk ka shkuar.

"E doja vajzën, vjehrri më bënte presion"

Vrau ish-gruan, Elton Metaj lihet në burg

Kërkoi lirinë me pretendimin se është i sëmurë

Gjykata rrëzon kërkesën e Fatos Tushes

"Vite më parë vajzën na e morën me mashtrime"

Dëshmia e prindërve të 23-vjeçares që u vra nga bashkëshorti

U qëllua nga ish-bashkëshorti teksa hante darkë

Kjo është 23-vjeçarja që u vra në Fier (Foto)