MENU
klinika

Keqpërdorim të detyrës

Pezullohen nga detyra 9 zyrtarë të Ministrisë së Bujqësisë në Kosovë

22.07.2021 - 12:10

Nëntë zyrtarë të Ministrisë së Bujqësisë në Kosovë janë pezulluar nga puna për kepërdorim të detyrës, mashtrim dhe marrje rryshfeti.

Rreth këtij rasti, Ministria e Bujqësisë ka lajmëruar se do të dalë në një komunikim për media.

Kujtojmë se deri më tani nga kjo Ministri janë prangosur dhjetëra zyrtarë nën dyshimet për keqpërdorime me subvencione.

"Marrëdhëniet me Tiranën janë ftohur për vite me radhë”

Osmani për DW: Nuk i kemi dhënë asnjë arsye Shqipërisë…

Do të njihet në të gjithë botën

Kosova nis punën për çertifikatën e vaksinimit

Lajçak në një vizitë 3 ditore në Kosovë

Osmani pret në takim të dërgaurin e BE-së

"Administrata e Biden humbi mundësinë që iu dha nga Trump"

Grenell: Ballkani meriton një president amerikan që mendon për të

Flet i afërmi: S’vuante nga ndonjë sëmundje

Kosovë/ 23-vjeçarja ndërroi jetë pasi mori vaksinën

Zbulohet destinacioni ku do të akomodohen

Nis largimi i afganëve të strehuar në Kosovë