MENU
klinika

Conference League

Prishtina vijon të shkruajë historinë, prek turin e tretë

20.07.2021 - 19:54

Pasi kaloi mori për herë të parë në Champions League, Prishtina vijon të shkruajë historinë. Kampionët e Kosovës janë vetëm një hap larg kalimit në turin e tretë të Conference League, pas fitores në shtëpi 4-1 ndaj uellsianëve të Connahs Nomads.

Bekteshi kaloi Prishtinë në avantazh në minutën e 41-të dhe pjesë e parë mbyllet 1-0. Me fillimin e pjesës së sytë vendasit shënojnë edhe të dytin. Është Otto John që realizon. Megjithatë, miqtë ngustojnë në 75’ me Moore.

Pa kaluar as 3 minuta, kryeqytetasit kosovarë shënojnë golin e tretë. Është Krasniqi që rikthen avantazhin e dy golave. Prishtina nuk ndalet dhe shënon edhe të katërtin në fund me Otto John.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN