MENU
klinika

Zjarri në ish-depot e naftës në Nartë

Leli: I qëllimshëm, boll më me papërgjegjshmëri

05.08.2021 - 12:53

Ish-depot e naftës në Nartë, mëngjesin e sotëm janë përfshirë nga flakët. Kreu i Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli i cili ka shkuar në vendngjarje u shpreh zjarri është i qëllimshëm.

Leli theksoi se autoritetet janë duke punuar dhe situata është në kontroll ndërsa i bëri thirrje qytetarëve që të mos tregohen të papërgjegjshëm në këtë sezon turistik.

“Siç duket zjarrvënia është e qëllimshme. Të gjithë autoritetet janë në dispozicion. Më shumë se 45 minuta janë duke punuar në këtë territor për të fikur zjarrin. Apeli im është boll më me zjarret, nuk ka sens që një sezon turistik papërgjegjshmëria njerëzore të shkaktojë një katastrofe të tillë”, tha Leli.

"E kishte grua të dytë, më shumë më dhimbset ajo!"

Flasin familjarët e çiftit Rrasa nga Divjaka

Operacioni “Bregdeti Ynë"

IKMT shemb objektin pa leje në Orikum

“Shqipëria bëhet me tri hekurudha”

Balluku: Porti i Vlorës do të kthehet në port jahtesh

"Brenda 5 viteve do kemi autostradën Muriqan-Fier"

Rama: Do të ndërtojmë 4 porte turistike

Arrestohen 4 persona, mes tyre ‘koka’ e grupit

Goditet baza e prodhimit dhe trafikut të kanabisit në Sarandë