MENU
klinika

Ja ku ishin epiqendrat

Greqia ‘shkundet’ nga 3 tërmete brenda pak orëve

11.09.2021 - 13:08

Greqia është goditur sërish nga një tërmet mëngjesin e të shtunës.

Mësohet se tërmeti ishte 3.2 Rihter ,tre kilometra në lindje, verilindje të Tebës, me një thellësi fokale prej 10.4 km.

Më herët të shtunën në mëngjes, dy dridhje të përmasave të ngjashme u regjistruan brenda një minute.

Konkretisht, dridhja e parë me magnitudë 3 Rihter ndodhi në  8:27:48 në 3 km në verilindje të Tebës dhe me një thellësi fokale prej 13.3 km.

 

 

Tërmeti i dytë, 3.5 Rihter, ndodhi 3 km në lindje të Tebës dhe me një thellësi fokale prej  11.3 km.