MENU
klinika

Troket dimri!

Kukësi mbulohet me mantelin e bardhë

14.10.2021 - 13:34

Troket dimri në Kukës. Prej mbrëmjes së djeshme temperaturat kanë pësuar ulje të ndjeshme duke u shoqëruar me reshje shiu dhe erëra të forta në qytet dhe fshatrat përreth. Zona e larta malore janë mbuluar nga mjegulla ndërsa disa zona janë përfshirë nga reshjet e para të dëborës.

Nga mesnata e djeshme dëbora ka zbardhur Shishtavecin dhe malin e Gjallicës. Autoritetet shprehen se kanë marrë masa për të përballuar pasojat e motit të keq dhe uljen e temperaturave.

Aksidenti ku u përfshi makina e eskortës së Berishës

Policia e Lezhës sqaron çfarë ndodhi me drejtuesin e Benz-it

Arrestohet 21-vjeçarja, ende në kërkim bashkëjetuesi i saj

Zhvatnin shtetas të huaj përmes ‘Call Center-it’

Shkodër/ Fabrika u mbyll në mënyrë misterioze

Punëtoret kërkojnë pagat e tre muajve

Qarqet me rënie gjatë 9-mujorit, edhe Tirana

INSTAT: Covid-19 përkeqëson lindshmërinë

Policia orienton drejtuesit e mjeteve

Çfarë ka ndodhur në superstradën Lezhë-Milot?