MENU
klinika

Aksident në Gjirokastër

Makina del nga rruga, dy të plagosur

24.10.2021 - 10:47

Një aksident është regjistruar në aksin nacional Tepelenë-Gjirokastër, ku për pasojë dy persona janë plagosur. Ngjarja ndodhi në vendin e quajtur “Shkalla e Zezë”. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se shtetasi me inicialet R.K., shtetas duke drejtuar automjetin tip Peugeot, ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka dal nga rruga duke përfunduar disa metra poshtë rrugës.

Për pasojë është dëmtuar drejtuesi i mjetit, dhe pasagjeri, shtetasi me inicialet S. C., 44 vjeç, banues në Tepelenë, të cilët ndodhen në spital jashtë rrezikut për jetën.

Materialet në ngarkim të shtetasit R. K. i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

Ushtroi dhunë fizike ndaj bashkëjetueses

Arrestohet 42-vjeçari në Delvinë

Tragjike në Vlorë/ U hodh nga lartësia e pallatit

Ndërron jetë gruaja 35-vjeçare dhe fëmija i saj i vogël

Erë, reshje shiu dhe dallgë deri në 8 ballë

Pezullohet lundrimi i mjeteve të vogla dhe atyre të peshkimit

Nisja e punimeve për aeroportin e Vlorës

Mbrëmë zbarkuan rreth 60 kamionë në fshatin Akërni