MENU
klinika

Daja abuzoi me nipin 8 vjeç

Si motra i ngriti kurth vëllait dhe sinjalizoi policinë

26.11.2021 - 12:54

Gjithçka duket se flet në disfavor të dajës që dyshohet se abuzoi me nipin e tij 8 vje♪5ar.

Belul Kokollari 45-vjeçari që u prangos në Morinë është dërguar nën masa të rrepta sigurie pranë ambienteve të Gjykatës së Shkallës së Parë Berat. 45-vjeçari akuzohet se ka abuzuar seksualisht me nipin e tij, vetëm 8 vjeç.

Ditën e djeshme ka qenë motra e autorit të dyshuar ajo që ka sinjalizuar Policinë për ardhjen e Kokollarit në Shqipëri. Autori ishte nisur gjatë ditës së djeshme për të shkuar drejt Beratit për të vizituar motrën e tij, e cila ishte martuar prej vitesh atje dhe jetonte në lagjen “28-Nëntori”.

Sipas deklaratave të fëmijës, përdhunimi është kryer rreth një muaj më parë në shtëpinë e dajës në Prizren, ku ai kishte shkuar disa ditë me nënën për pushime. Të miturit i është bërë edhe vizita mjeko-ligjore e të miturit, nga e cila ka rezultuar se fëmija është abuzuar seksualisht.

Mendohet se abuzimi me të miturin ka nisur rreth 1 vit më parë, ku për shkak të një konflikti pronësie që motra kishte me komshiun e saj, 45-vjeçari qëndronte shpesh herë në Berat. Konflikti i motrës me komshiun në muajin Gusht 2020 degardoi në përdorimin e dhunës dhe Kokallari u dënua asokohe me 4 muaj burg për plagosje me mjete të forta.