MENU
klinika

Shifra të larta në Greqi

Mbi 7 mijë raste të reja dhe 94 të vdekur nga Covid

24.12.2021 - 18:25

Autoritetet shëndetësore në Greqi kanë njoftuar sot 7665 raste të reja me Covid në 24 orët e fundit. Me këtë shifër numri i përgjithshëm i rasteve arrin në 1,064,243, nga të cilët 50,4% janë meshkuj.

Nga rastet e konfirmuara të 7 ditëve të fundit, 206 konsiderohen të lidhura me udhëtime nga jashtë dhe 2591 janë të lidhura me një rast tashmë të njohur.

Sakaq, në 24 orët e fundit është rritur numri i viktimave. Sot raportohen 94 të vdekur si pasojë e virusit. Ndërsa që nga fillimi i pandemisë numri i viktimave ka shkuar në 20,292.

Rrahën për vdekje grekun jashtë një lokali nate

Dy shqiptarët akuzohen për vrasje me paramendim

Alexis Tsipras: Do ta paguani këtë gjë...

BE: Nuk i hapëm negociatat me Shqipërinë!

"Mitsotakis hiq dorë nga armët, le të bëjmë paqe!"

Politikani turk shpalos flamurin para Parlamentit të Greqisë

Në banak shisnin mish, por pas tij kokainë

Goditet banda shqiptare e drogës në Athinë