MENU
klinika

Sërish “nën presionin” e lëkundjeve

Tërmet në Greqi, ku ishte epiqendra

18.12.2021 - 10:16

Greqia është shpesh nën presionin e lëkundjeve të tërmetit që ndodhin herë pas herë . lëkundje tërmeti me magnitudë 5.4 ballë të shkallës rihter janë shënuar mëngjesin e kësaj të shtune në vendin fqinj.

Mediat vendase bëjnë me dije se lëkundjet janë shënuar 23 kilometra në veriperëndim të Antikythera, me thellësi 57.6 km.

Lëkundjet, janë ndjerë në disa zona të Peloponezit, si në Kalamatë dhe Tripoli, por edhe në Atikë .

Ndërkohë deri më tani nuk ka asnjë informacion për dëme materiale.

A përfitojnë emigrantët shqiptarë?

Qeveria greke ul taksat dhe rrit pagën minimale

E dyta vjen Greqia! Ku renditet Shqipëria?

Italia kryeson për kuzhinën më të mirë në botë

Radhë e gjatë në Kakavijë

Pala greke me vetëm dy sportele në punë

Jehona e një skandali, “Watergate” grek

NYT: Babai i Mitsotakis përgjonte kundërshtarët

Mungesa e arsyetimit logjik për turizmin

Cilët turistë po i ‘vjedhim’ Greqisë?