MENU
klinika

Kovaçevski: Ndihemi ri dhe i aftë

“Kam plan të jem kryeministër të paktën edhe 10 vjet”

21.01.2022 - 12:15

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Dimitar Kovaçevski pak ditë pasi mori drejtimin e qeverisë u shpreh se aspiron që të qëndrojë gjatë në këtë detyrë.

“Sapo të mbaroj politikën një ditë, ndoshta do të kem një sfidë të re, pas rreth 10-12 vitesh, sepse ndihem ende i ri dhe i aftë”, tha Kovacevski, duke shtuar se ai planifikon të përfundojë mandatin e tij si kryeministër dhe të qëndrojë edhe dy të tjerë të plotë.

Kovaçevski planifikon të qëndrojë deri në verën e vitit 2032.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Kryeministri i ri i Maqedonisë së Veriut

Kush është Dimitar Kovaçevski?

Humbi në zgjedhjet e fundit lokale

Zaev dorëzon në Kuvend dorëheqjen nga posti

Nënkryetar një shqiptar

LSDM-ja zgjedh drejtuesit e rinj