MENU
klinika

‘SPAK t’i shërbejë interesit të qytetarëve’

Kryemadhi: Ja kush është arsyeja që qeveria Rama vijon të paguajë inceneratorët!

04.02.2022 - 18:28

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi, në një reagim në Facebook është shprehur me kritika ndaj kryeministrit Edi Rama për aferën e ineceneratorëve.

Në një video të publikuar në rrjetin social Kryemadhi thekson se Rama ka krijuar mekanizëm për të fryrë kostot e inceneratorëve në mënyrë fiktive, përmes kompanive që janë të angazhuar edhe në vjedhjen e TVSH-së .

Më tej shton se bizneset e shqiptarëve mbyten me gjoba nga tatime, por kompanitë e lidhura me inceneratorët vjedhin paratë e shqiptarëve.

Kryemadhi i bën thirrje SPAK që t’i shërbejë interesit të qytetarëve dhe jo kriminalitetit të pushtetarëve.

Reagimi:

Ja se si Rama ka krijuar mekanizmin për të fryrë kostot e inceneratorëve në mënyrë fiktive. Përmes këtyre kompanive të angazhuara edhe ne vjedhjen e TVSH-se.

Ndiqni se si lëvizin paratë, për të kuptuar arsyen e vërtetë përse Rama nuk i ndalon pagesat e inceneratorëve.

Ndërkohë që bizneset e shqiptarëve mbyllen dhe mbyten në gjoba nga tatimet për kupona tatimorë, kompanitë e lidhura me inceneratorët vjedhin paratë e shqiptarëve, mbushin xhepat e pushtetarëve dhe bëjnë evazion fiskal, të pashqetësuar nga mburoja politike e grupit të strukturuar kriminal.

Ne do vijojmë të zbardhim të vërtetën për publikun. Karriera politike e kujtdo në qeveri apo bashki, nuk mund të shërbejë si presion ndaj drejtësisë që ajo të ndihet e intimiduar për tj shkuar deri ne fund zbardhjes.

Uroj që ky informacion i radhës, bashkë edhe me faktet e tjera që kemi publikuar më parë, t’i shërbejnë SPAK për të rivendosur sa më shpejt të drejtën e qytetarëve në vend.

SPAK dhe drejtësia duhet të gjejë forcën ti shërbejë interesit të qytetarëve, jo kriminalitetit të pushtetarëve!

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN