MENU
klinika

Viktima edhe fëmijët 1 e 2 vjeç

Gjendet e masakruar familja shqiptare në Greqi

02.03.2022 - 22:55

Një tragjedi ka ndodhur në veriperëndim të Peloponezit në Andravida, Greqi, ku një familje shqiptare është gjetur e masakruar brenda në shtëpi.

Sipas medieve greke, burri shqiptar, gruaja rumune dhe dy fëmijët përkatësisht 1 dhe 2 vjeç janë gjetur të pajetë mesditën e sotme nga djali 10 vjeçar i rumunes të cilën e kishte nga martesa e mëparshme.

Fillimisht autoritetet dyshuan se nëna dhe fëmijët u vranë nga babai i tyre, i cili më pas kreu vetëvrasje, por pas hetimeve dyshohet se autori i vrasjes së familjes shqiptare, mund të jetë ish-bashkëshorti i gruas rumune. Policia tha se pas këqyrjes paraprake në trupat e fëmijëve u konstatuan shenja mbytjeje, ndërsa burri mund të jetë vrarë me sëpatë.

Aksidenti tragjik në Durrës/ Identiteti i shoferit

Kush është një nga vajzat që humbi jetën

"Kënaqësi e veçantë që sot presim artisten e madhe"

Bajram Begaj i jep shtetësinë shqiptare Dua Lipës

“Dy emra të mëdhenj mungojnë në këtë sallë”

Rama kujton Rugovën dhe Thaçin: Misioni vazhdon…

Berisha: Do të jetë protesta më e jashtëzakonshme...

A do tërhiqet nga tubimi i 6 dhjetorit pas refuzimit të lejes nga policia?

"Ai është armiku i Shqipërisë dhe Kosovës"

Berisha flet jashtë parlamentit në një kohë me Ramën