MENU
klinika

Pas tij qëndron e vendosur foto e Sali Berishës

Elezi vijon fushatën për kreun e PD, takon demokratët e Laçit!

15.05.2022 - 13:58

Rivali i vetëm i Sali Berishës për kreun e PD për zgjedhjet e 22 Majit ka vijuar ditën e sotme fushatën në ditën e dytë të saj.

Elezi u ndal paraditen e sotme në Laç ku u takua me demokratët. Ajo që ra në sy ishte fakti se pas tij ishte vendosur foto e Sali Berishës.

Gjatë fjalës së tij Elezi deklaroi se duke qenë parti e djathtë demokratët duhet të futen në garë me njëri tjetrin dhe ai që të jetë më i zoti le të marrë drejtimin e saj.

“Ne si parti jemi parti jemi parti e djathtë. Duhet të futemi në garë. Kush është më i zoti del atje. Unë këtë debat e kam me Berishën prej kaq kohësh. Procesverbali i manipuluar sy më sy”, deklaroi ndër të tjera Elezi.