MENU
klinika

Kurti takohet me zyrtarin e lartë amerikan

Kongresisti Meeks: Serbia të njohë Kosovën

21.05.2022 - 10:03

Kryeministri Albin Kurti gjatë vizitës në ShBA, është takuar kryetarin e Komisionit për Punë të Jashtme të Dhomës së Përfaqësuesve, kongresistin Gregory Meeks.

Në këtë takim u ritheksua rëndësia e raporteve dhe marrëdhënies ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

“Kongresisti Meeks tha se Serbia duhet t’i pranojë krimet në Kosovë dhe ta njohë Republikën e Kosovës. Ai tha se marrëdhëniet me Kosovën janë shumë të rëndësishme për Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kryeministri Kurti e falënderoi kongresistin Meeks për qëndrimet dhe mbështetjen ndaj Republikës së Kosovës dhe e ftoi që ta vizitojë Kosovën”, thuhet në komunikatën e zyrës së Kryeministrit të Kosovës.

Ministrja finlandeze jep një afat për Kosovën

Kur mund të merret vendimi për vizat?

“Putini është përgatitur për një luftë të gjatë”

Kurti: Rezistenca ndaj agresionit rus kërkon më shumë sakrifica

Hekurudha Prishtinë-Durrës

Në çfarë faze është projekti?