MENU
klinika

I fotografuar në krah të Ramës në Tiranë

Kush është diplomati amerikan i futur në “listën e zezë” të rusëve

21.05.2022 - 22:16

Rreth 1 mijë shtetas amerikanë janë shpallur non grata nga Rusia duke u ndaluar atyre hyrjen në vend.
Në listën e individëve të sanksionuar, duke përfshirë disa politikanë, mjekë, aktivistë dhe gazetarë.

Numri 80 i listës është edhe ish ambasadori amerikan në Azerbaixhan, Matt Bryza i cili së fundmi ishte edhe në Tiranë, teksa shoqëronte ish sekretarin amerikan të shtetit, Mike Pompeo.

Në këtë foto ai është në mes të Kryeministrit Edi Rama dhe ish deputetit socialist, Alket Hyseni, gjatë qëndrimit në Tiranë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Çfarë titulli do t'i dorëzohet?

Mike Pompeo vjen për herë të parë në Tiranë