MENU
klinika

Përgjigjet mjeku

Qershitë ndihmojnë me problemet e muskujve?

19.05.2022 - 11:36

“Pyet mjekun” është rubrika më e re, një platformë që bën të mundur kontaktin ndërmjet mjekut dhe pacientit.

Nëse keni ndonjë pyetje, për gjithçka që ju shqetëson në shëndetin tuaj, këtu do të merrni përgjigje nga mjekë me eksperiencë, pa rezervime takimesh dhe duke shmangur radhët e gjata.

Pacienti: Qershitë ndihmojnë me problemet e muskujve?

Mjeku: Në fakt, këto veti të veçanta kanë bërë të mundur propozimin e këtyre frutave si një alternative natyrore për përdorimin e ilaçeve anti-inflamatore jo-steroide. Për më tepër, vëmendja është përqendruar kohët e fundit në përdorimin e qershive në problemet e muskujve dhe në rikuperimin pas stërvitjes.

Nëse keni edhe ju pyetje, dhe doni të merrni një përgjigje të shpejtë nga mjekët e “spitalit tonë online”, klikoni këtu. Identiteti juaj do të mbetet anonim.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN