MENU
klinika

Përgjigjet mjeku

Si ndikon mosha, për hipertensionin?

14.05.2022 - 08:20

“Pyet mjekun” është rubrika më e re, një platformë që bën të mundur kontaktin ndërmjet mjekut dhe pacientit.

Nëse keni ndonjë pyetje, për gjithçka që ju shqetëson në shëndetin tuaj, këtu do të merrni përgjigje nga mjekë me eksperiencë, pa rezervime takimesh dhe duke shmangur radhët e gjata.

Pacienti: Si ndikon mosha tek hipertensioni?

Mjeku:  Duke u rritur në moshë, edhe presioni i gjakut rritet.

Nëse keni hipertension mos e injoroni atë.
Duke ulur presionin e gjakut ju ulni rrezikun për të pasur një atak në zemër apo goditje në tru

Nëse keni edhe ju pyetje, dhe doni të merrni një përgjigje të shpejtë nga mjekët e “spitalit tonë online”, klikoni këtu. Identiteti juaj do të mbetet anonim.