MENU
klinika

Zyrtarisht shqiptare

Nënshtetësia e Dua Lipës, jehonë në mediat e huaja

28.11.2022 - 12:19

Në festën e Pavarësisë një shqiptare e famshme u bë edhe me dokumente e tillë: Dua Lipa. Lajmi dhe fotot e saj me flamur dje u shpërndanë në rrjet si buka e ngrohtë, mes shqiptarëve, por jo vetëm. Edhe mediat e huaja shkruajnë për këtë rast.

Mediat e huaja japin lajmin e nënshtetësisë shqiptare për

Today Show shkruan: “Këngëtarja Dua Lipa merr shtetësinë shqiptare.

Superyllit iu dha nënshtetësia përmes një dekreti nga presidenti i vendit. Prindërit e saj emigruan në Angli nga Kosova në vitin 1992. “Do të jem shqiptare edhe me letra”, tha ajo teksa bënte betimin në Bashkinë e Tiranës.”

Mediat e huaja japin lajmin e nënshtetësisë shqiptare për

Media të tjera shkruajnë:

Mediat e huaja japin lajmin e nënshtetësisë shqiptare për

Mediat e huaja japin lajmin e nënshtetësisë shqiptare për

Mediat e huaja japin lajmin e nënshtetësisë shqiptare për

Mediat e huaja japin lajmin e nënshtetësisë shqiptare për

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN