MENU
klinika

Dje mori nënshtetësinë

Rama uron Festat e Nëntorit me Dua Lipën: Ditë e bekuar me qytetaren më të re të Shqipërisë

28.11.2022 - 11:31

 

Kryeministri Edi Rama ka uruar Festat e Nëntorit me disa foto të publikuara në rrjetet sociale, në të cilat shfaqet me këngëtaren shqiptare me famë botërore, Dua Lipa.

Kjo e fundit ditën e djeshme mori edhe nënshtetësinë shqiptare, duke u betuar si shtetasja më e re shqiptare. Ndërsa, mbrëmjen e sotme pritet të performojë në sheshin Skënderbej. Dua ka vendosur ta bëjë mbylljen e turneut të saj botëror “Future Nostalgia” në tokën shqiptare.

Postimi i plotë i Ramës:

MIRËMËNGJES

dhe me qytetaren më të re të Shqipërisë, ju uroj të gjithëve gëzuar përvjetorin e 110 të Flamurit të Pavarësisë, në këtë ditë të bekuar të kombit tonë që do të mbyllet me Duan në Sheshin Skënderbej.

 

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


“Sunny Hill Festival” përfundoi

Kur do të performojë Dua Lipa në Shqipëri

“Faji” i Kosovës apo lobim nga Rama e Veliaj

Pse festivali ‘Sunny Hill’ vjen në Tiranë?

"Mendoj se kam bërë një mik"

Rama drekon me familjen Lipa në Vlorë