MENU
klinika

Vrasja e gruas shtatzënë

Kosovë/ Autori e kishte mbajtur peng për 6 muaj bashkëshorten

30.11.2022 - 22:35

Të tjera detaje kanë dalë nga ngjarja e rëndë që tronditi Kosovën, ku një burrë vrau gruan e tij 35-vjeçare shtatzënë në Prishtinë!

Viktima Hamide Magashi u vra nga Sokol Halili para maternitetit në Prishtinë dhe nuk mundi dot t’i shpëtonte plagëve. Ata ishin martuar këtë vit, po së fundmi ishin ndarë dhe kishin probleme me njëri-tjetrin.

Motra e viktimës ka treguar jashtë kamerave se për gjashtë muaj, autori e ka mbajtur mbyllur viktimën. Kjo e fundit ishte në pritje të fëmijës së tyre të parë.

Mësohet se autoritet kanë qenë të njoftuar për rastin e abuzimit ndaj viktimës. Ndërkohë autoritetet janë duke hetuar rrethanat e ngjarjes së rëndë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN