MENU
klinika

"Gjykata 'dhunoi' për të dytën herë nënën time"

Reagon vajza e të moshuarës pasi lirimit nga burgu të 3 infermiereve

25.11.2022 - 18:21

Zhaneta Nura, vajza e së moshuarës që u dhunua fizikisht në azilin në Pejë ka reaguar pas lirimit nga paraburgimi të 3 infermiereve Aurona Pelaj, Altina Rexhepi dhe Remize Kuqi, të cilat dhunuan nënën e saj.

Ajo shprehet se ky vendim i marrë ndaj tyre nga gjykata, ka ‘dhunuar’ për të dytën herë nënën e saj.

“Vendimi për lirimin e të pandehurave nga paraburgimi ditën e sotme nga Gjykata Supreme e Kosovës, plagën tonë në zemër vetëm sa e ka thelluar. Shoku i shkaktuar nga pamjet e dhunës që i ushtrohet nënës time, për ‘Gjykatën Supreme’ paska qenë lehtë i gëlltitshim dhe me këtë veprim kjo gjykatë ‘dhunoi’ për të dytën herë nënën time!”, shkruan Zhaneta në Facebook.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"Kishte lëndime trupore edhe më herët"

Zbardhet raporti mjekësor i të moshuarës që u dhunua

Dhunoi të moshuarën në një azil në Pejë

Gjykata e Apelit merr vendim për Aulona Pelaj