MENU
klinika

Duhet të bëni kujdes!

Zjarrfikësi tregon arsyen pse nuk duhet ta karikoni telefonin gjatë natës

30.11.2022 - 10:42

Një oficer zjarrfikës shpjegon pse duhet të shmangni karikimin e celularit gjatë natës.

Po, ka disa njerëz që i përmbahen rregullit “pa ekran për dy orë para gjumit”, por shumica prej nesh ende kontrollojnë “Twitter” ose “Instagram” deri në momentin që mbyllim sytë.

Më pas e futim në prizën pranë shtratit tonë dhe zgjohemi të nesërmen për ta bërë sërish nga e para.

Megjithatë, një zjarrfikës u ka kërkuar njerëzve që ta heqin menjëherë këtë zakon, pasi ai thotë se mund të jetë ndryshimi midis jetës dhe vdekjes.

Keni probleme me baterinë e telefonit? Këshillat më të mira që do t’ju ndihmojnë

Në një postim në “TikTok”, një zjarrfikës nga Kent Fire Rescue tha:

“Një zjarrfikës i Kent Fire Rescue nuk është i vetmi që mund ta bëjë këtë: “Ne kemi shumë pyetje këtu në Kent Fire Rescue se pse nuk duhet të karikoni telefonat gjatë natës. Pra, këtu janë arsyet pse nuk duhet të bëni”.

Numri një: Nuk mund të nuhasësh asgjë kur fle, kështu që nëse fillon të digjet, zjarri nuk do t’ju zgjojë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN