MENU
klinika

Një rast edhe gjyshi

Babë e bir që luajtën në Kupat e Botës

08.12.2022 - 17:20

Që nga Kupa e Botës në 1930 janë disa shembuj ku edhe babai dhe i biri kanë luajtur në një turne kaq madhor në periudha të ndryshme, madje ka edhe një rast, gjysh-baba-bir.

Nga portieri danez Kasper Schmeichel te legjenda italiane Paolo Maldini, disa lojtarë ndoqën gjurmët e baballarëve të tyre në turneun global, kryesisht duke shërbyer në të njëjtin nga pozicionet e skuadrës siç bënin baballarët e tyre.

Më poshtë po ju tregojmë rastet se si kanë luajtur edhe babai, edhe i biri…

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNNjë tjetër skuadër i bashkohet grupit të Europës

Tirana mbetet e shkëputur edhe pas hapit fals

Ja sa pritet të mungojë titullari i katalanasve!

Lajme të këqija për Barcelonën

Nga Juventusi te Reali e Barcelona

Të gjithë në garë për titullarin e Interit

Në skenë del dhe klubi historik europian

Zidan në kërkim në të një skuadre të re

Çon skuadrën të stërvitet në… ushtri

Poter tenton të ringjallë Çelsin

Balaj pritet titullar, Mala është në dyshim

Ja si mund të rreshtohet Vllaznia përballë Erzenit!