MENU
klinika

Përgjigjet mjeku

Kam gjithë kohën etje, është kjo shenjë e diabetit?

17.12.2022 - 08:38

“Pyet mjekun” është rubrika më e re, një platformë që bën të mundur kontaktin ndërmjet mjekut dhe pacientit.

Nëse keni ndonjë pyetje, për gjithçka që ju shqetëson në shëndetin tuaj, këtu do të merrni përgjigje nga mjekë me eksperiencë, pa rezervime takimesh dhe duke shmangur radhët e gjata.

Pacienti: Kam gjithë kohën etje, është kjo shenjë e diabetit?

Mjeku: Së bashku me urinimin e shtuar, uria dhe etja e vazhdueshme mund të jenë shenjë e diabetit të tipit 2. Pa marrë parasysh se sa shumë pini, ju ende ndiheni sikur jeni të dehidratuar. Indet tuaja (të tilla si muskujt tuaj) në fakt dehidratohen kur ka shumë glukozë (sheqer) në gjakun tuaj, thotë Dr. Amy Hess-Fischl.

Nëse keni edhe ju pyetje, dhe doni të merrni një përgjigje të shpejtë nga mjekët e “spitalit tonë online”, klikoni këtu. Identiteti juaj do të mbetet anonim.